KONCERT - 8. KPM

Przejdź do treści
Hanka Wójciak

Hanka, wraz z gitarzystą Jackiem Długoszem i skrzypkiem Tomaszem Pawlakiem zaprezentuje autorskie piosenki z płyt „Znachorka” i „Zasłona”. Słychać w nich echa muzyki orientalnej i celtyckiej, polskie motywy ludowe, połamane rytmy, wokalną improwizację w rejestrze gwizdkowym. Prostota i powtarzalność motywów przeplata się z improwizacją, spokój z dzikością, radość ze smutkiem. To muzyka w swym założeniu bliska ziemi, ludyczna, taneczna i transowa zarazem.

Teksty Hanki Wójciak opisują współczesny świat, ale zawarte w nich archaizmy, słowa zaczerpnięte z góralskiej gwary przydają piosenkom baśniowości i ludowowości. Druga płyta przynosi bardziej współczesny powiew, słychać to zarówno w warstwie tekstowej jak i muzycznej. Muzycy bawią się konwencjami, mieszają style, puszczają oko do odbiorców, zachęcają do wspólnego śpiewu i zabawy.

„Najważniejsze dla mnie jest spotkanie. Tu i teraz współtworzone przez naszych słuchaczy i mój zespół. Emocje, radości, troski, które przynosimy ze sobą, to zawsze niepowtarzalna, unikalna mieszanka. Dlatego nigdy nie wiem, czy poniesie nas w liryczną, czy żywiołową stronę. Piosenka to pretekst. Najważniejszy jest drugi człowiek, wymiana energii, to co pulsuje w nas w tej jedynej, współdzielonej chwili. Zapraszam z serca.”
Hanka


Termin i miejsce: 3 grudnia 2019 roku, Piwnica Pod Baranami
Start - godz. 20:00
Koszt uczestnictwa - 100 zł brutto*

Piwnica Pod Baranami
ul. Rynek Główny 27
Kraków

*Osoby, które wykupiły udział w imprezie towarzyszącej otrzymają wraz z identyfikatorem bilet wstępu, który należy zabrać ze sobą.
Wróć do spisu treści